Plenerowe imprezy sylwestrowe w Częstochowie

Częstochowa jest największym ośrodkiem gospodarczo-kulturalno-administracyjnym w północnej części województwa śląskiego. Wysoka rangę w statystyce najczęściej odwiedzanych miast w naszym kraju przynosi jej także masa cyklicznych imprez. Władze miasta przy ścisłej współpracy instytucji kulturalno-rekreacyjnych organizują wydarzenia przyciągające nie tylko mieszkańców i sąsiadów ale i turystów.

Cały rok przynosi coś odpowiedniego dla każdego. Warto wspomnieć chociażby: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”, Dni Europejskiej Kultury Ludowej, Noc Kulturalna, Festiwal im. Kaliny Jędrusik, Dni Kultury Chrześcijańskiej, Dni Częstochowy, Festiwal Sztuki Kulinarnej czy Cyberfoto- Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej. Jednak grudzień jest najważniejszym miesiącem pod względem imprez plenerowych dla całej okolicy. Wszyscy oczekują z utęsknieniem nocy Sylwestrowej, podczas której corocznie włodarze dbają o swoich mieszkańców i ich przyjaciół.

Śledząc program Częstochowskich Sylwestrów pod chmurką, można stwierdzić, że program przebiegał bardzo różnie. Miasto zapraszało do wspólnej zabawy zarówno DJów, którzy rozgrzewali największą żywą dyskotekę na świeżym powietrzu w regionie jak i gwiazdy z wysokiej półki. Nie zabrakło melodii Muńka Staszczyka, popowych brzmień Natalii Kukulskiej oraz Leszczy jak również rapowej prawdy ukrytych w piosenkach Mezo, mocnej nuty Iry i Kory oraz delikatnych kawałków Agnieszki Chylińskiej czy Blue Cafe.

Jednak trzeba napisać dużymi literami, że Częstochowa nigdy nie zapomina o zespołach muzycznych, których rodowód zaczyna się właśnie w tym fascynującym mieście. Na Placu Biegańskiego, z okazji ważnych plenerowych imprez zawsze występowali lokalni artyści stawiający pierwsze kroki w świecie muzyki rozrywkowej. Mogliśmy posłuchać już zespołu Teddy Bears, Shamboo, Helou, Nefre i innych. A kogo zaprosił do wspólnego pożegnania Starego Roku i powitania Nowego częstochowski urząd miasta wraz z Ośrodkiem Promocji Kultury „Gaude mater”? Szczegółów szukaj już w III kwartale roku na stronie urzędu i Ośrodka oraz portalach imprezowych.

Koncerty z okazji Sylwestra rozpoczynają się ok 21:30 i trwają do 1:00. Gorąca atmosfera gwarantowana tak samo jak pokaz sztucznych ogni. Wśród tradycyjnych punktów programu znajdują się oczywiście serdeczne życzenia składane przez Prezydenta Miasta, którym aktualnie jest Krzysztof Matyjaszczyk. Plac Biegańskiego jest wyłączony z ruchu kołowego na czas trwania imprezy. Musisz więc liczyć się z tradycyjnymi utrudnieniami na drogach.